איגוד האינטרנט הישראלי – התמודדות לועד

היום הגשתי מועמדות לועד איגוד האינטרנט הישראלי, הארגון שאחראי בישראל על החכרת שמות מתחם (דומיינים) במסגרת il. אני חבר באיגוד מאז שנת 2009, ובמהלך השנים השתתפתי בפעילויות רבות של האיגוד, בין השאר ביוזמות כדוגמת קבוצת עניין "אינטרנט וחרדים".

במקביל לכך, התקדמתי טכנולוגית, השכלתי והתנסיתי בטכנולוגיות ישנות וחדשות. למדתי מתודות פיתוח וניהול טכנולוגי ונכשלתי יותר משאחרים ניסו. אני אמנם לא מתיימר להכיל את הניסיון של שאר חברי הועד הקיימים או של מתמודדים אחרים שאולי הגישו מועמדות, אבל, אני מי שאני בגלל שאני רוצה ומתעקש לנסות, אני יודע מה אני רוצה להשיג ואעשה הרבה על מנת להשיגם.

מה שאני רוצה, זה אינטרנט נגיש והאינטרנט בישראל לא נגיש. האינטרנט לא מתחיל או מסתיים באתרים אליהם אתם גולשים, הוא רחב ידיים ומכיל הרבה טכנולוגיות שלא שמעתם עליהם, וגם כאלה שאני לא. אחד הדברים שמובעים במושג "אינטרנט נגיש" הוא שתהיה לכם היכולת לנסות, לחוות ולהכיר טכנולוגיות חדשות, יישומים חדשים לטכנולוגיות וההזדמנות להיות פורצי דרך בעצמכם.

אינטרנט לא נגיש זה כאשר:

כל אחד ואחד מהם ועוד הרבה, יחד מרכיבים את התמונה העגומה שכותרתה "האינטרנט הישראלי". נגישות אינטרנט אינה רק איפשור קריאה לכבדי ראייה ועוורים או שימוש בצבעים לדיסלקטים וכן הלאה, נגישות זה אי הצבת מכשולים ולא משנה בפני מי.

יש הרבה שאני רוצה לעשות במסגרת כהונה בועד האיגוד, אבל אתמקד בעיקר בארבעת אלה:

  • התווית מפת דרכים להטמעת טכנולוגיות עדכניות לצורך פעילות האיגוד
  • קידום שימוש בתקני רשת באתרי אינטרנט
  • קידום הסדרה עצמית במערכות ידידותיות למשתמש, במיוחד בזירה העסקית
  • פתיחת המאבק על ניטרליות הרשת בישראל למגרש המשתמשים

המועמדות שלי עדיין צריכה לעבור את אישור ועדת הבחירות, לאחר מכן ההצלחה שלי תלויה בחברי האיגוד ואני מקווה שאצליח לשכנע אותם. אני מכיר הרבה מהחברים הפעילים, אבל השאלה היא פשוטה, איזה אינטרנט הם רוצים.

2 comments

  1. יהודה, שמחתי לקרוא על כוונתך. הועד המנהל של האיגוד זקוק לאנשים עם רצון לפעול לקידום מטרות האיגוד ומוכנים להשקיע את המאמץ הכרוך בכך.
    מהיכרותי אותך, אתה בוודאי עומד בשני הקריטריונים, ואני מאחל לך הצלחה !
    רימון

  2. הנושאים שאתה מעלה בתחום הרגולציה, ניטרליות ושיון, חשובים ומשיקים לנושאים שאני חושב כמהותיים לאיגוד. פיתוח טכנולוגי – מבורך. האם אתה רואה את ההשקעה גם תחום הקהילה כמו: סגירת פער דיגיטלי, אינטרנט בטוח, קידום דיגיטלי של עסקים קטנים ועוד, כתחום מהותי לאיגוד האינטרנט?

Comments are closed.